Monika Drab-Grotowska

radca prawny

Jestem partnerem w kancelarii Drab - Grotowska Juszczyńska, Achler reprezentuję strony w postępowaniach sądowych, specjalizuję się w prawie pracy, prawie cywilnym oraz szeroko pojętym prawie gospodarczym.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Witam Cię na moim blogu!

Nazywam się Monika Drab – Grotowska. Jestem radcą prawnym z 14-letnim doświadczeniem. Odkąd pamiętam, już jako dziecko wiedziałam, że zostanę prawnikiem. Dzieciństwo spędziłam w Częstochowie, bywały takie dni, kiedy w tamtejszym Sądzie, jako mała dziewczynka, siedziałam w ostatniej ławie na sali sądowej i rysując, grzecznie czekałam aż tata skończy np. mowę końcową i w końcu będziemy mogli iść na lody☺Mogę śmiało powiedzieć, że prawo mam w genach.

Mój zawód jest też jedną z moich pasji, dlatego moi Klienci zazwyczaj pozostają ze mną nie na jedno zlecenie, ale na lata współpracy. Dzięki temu z wieloma z nich mam nie tylko relacje zawodowe, ale także przyjacielskie.

Swoją karierę zaczynałam pracując jako prawnik w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd – obecnej Komisji Nadzoru Finansowego, prowadziłam tam postępowania przeciwko domom maklerskim i doradcom inwestycyjnym. Z tamtego okresu pochodzi moja książka zatytułowana „Papiery wartościowe i prawa pochodne – aspekty prawne i rachunkowe”.

Później zdobywałam doświadczenie pracując w kancelariach prawnych, będąc z-cą dyrektora w Agencji Prywatyzacji, jak również zasiadając w radach nadzorczych spółek prawa handlowego, takich jak np: Daewoo Engineering & Construction Poland Sp. z o. o., Pilmet S.A, Huta Szkła Ujście S.A.

Moją ulubioną domeną są procesy sądowe, specjalizuję się w szeroko pojętym prawie handlowym, w prawie pracy, w prawie cywilnym. Wiedza merytoryczna poparta doświadczeniem sprawia, że jestem wykładowcą, prelegentem na wielu konferencjach i szkoleniach. Więcej o mnie i mojej działalności przeczytasz tu: akademiastosowaniaprawa.com.pl

Jestem także założycielem i wykładowcą Akademii Stosowania Prawa, jak również jako Prezes Zarządu jednej ze spółek komercjalizuję wynik prac rozwojowych Instytutu Matki i Dziecka www.trimid.pl

Zatem, jestem jedną z Was☺

Poza pracą? Robię to, co miliony kobiet – gotuję, piorę, sprzątam, odrabiam lekcje z dziećmi, a gdy cudem uda mi się wyjść na 5 h☺ to … gram w golfa – zapraszam na rundę już teraz jeśli jest to i Twoja pasja!

*****