fbpx

Monika Drab

radca prawny

Jestem ekspertką Business Centre Club ds. odpowiedzialności prawnej członka zarządu, twórczynią platformy VOD Prawo dla zarządu
[Więcej >>>]

Wzory dokumentów dla Ciebie

Odpowiedzialność zarządu za roszczenia z rękojmi i gwarancji

Monika Drab14 września 2020Komentarze (1)

Rękojmia czy gwarancja? Oto jest pytanie!

Firma, którą zarządzasz sprzedaje towary do konsumentów lub firm albo jest producentem towarów, na które udziela gwarancji?

Kupujący mają mnóstwo uprawnień a Twoja firma tyle samo bardzo skomplikowanych obowiązków.

Może się okazać, że towar zostanie zwrócony, a Twoja firma zapłaci dodatkowo odszkodowanie. To szkolenie jest dla firmy, którą zarządzasz! Nauczę Twoich pracowników jak zabezpieczać się przed roszczeniami klientów, jakie wprowadzić zasady gwarancji, jak realizować rękojmię, krok po kroku przeprowadzę przez proces reklamacji.

Uczestnicy dowiedzą się jak powinna wyglądać treść oferty, jakie przyjąć zasady postępowań reklamacyjnych, montażu i uruchomienia sprzedawanych rzeczy czy napraw gwarancyjnych.

Na przykładach zaprezentuję  m.in. prawa kupujących i obowiązki sprzedawców, producentów, jak zgodnie z prawem uwzględniać/nie uwzględniać reklamacje, kiedy klienci mogą odstąpić od umowy i czy można się przed tym „bronić”, w jakich sytuacjach należy się zwrot pieniędzy czy to od konsumenta czy od firmy.

Konsument chroniony jak przedsiębiorca?

Zmiany w Ustawie o prawach konsumenta i Kodeksie cywilnym, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 sporo „namieszają” w relacjach sprzedawca/producent a nabywca.

Jeśli nabywcami towarów, które Twoja firma sprzedaje są jednoosobowi przedsiębiorcy, to firmę czeka sporo pracy  decyzji.

Czy wiesz co konkretnie zmieni się od 1 stycznia 2021 r. i jak na te zmiany przygotować firmę?

Zorganizuj szkolenie w formie webinarium albo jako wewnętrzne dla pracowników Twojej firmy.

Dla kogo?

Szkolenie kieruję do zarządów, właścicieli firm sprzedających towary do konsumentów lub/i przedsiębiorców (B&B), działów sprzedaży/dystrybucji, działów reklamacji, sprzedawców.

Ramowy program szkolenia znajdziesz tutaj:

https://www.akademiastosowaniaprawa.com.pl/rekojmia-i-gwarancja-w-umowach-sprzedazy-szkolenie-z-prawa-cywilnego

 

W czym mogę Ci pomóc?

Monika Drab
radca prawny

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Monika Drab Kancelaria Radcowska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Borys 15 grudnia, 2020 o 14:31

  Szkolenie z takiego zasobu tematycznego jest bardzo ważne nie tylko dla firm. Chociaż zgodzę się z Panią, jest ono głównie dla Zarządów i samych właścicieli.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez M.D. LEGAL SOLUTIONS w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: