fbpx

Monika Drab

radca prawny

Jestem ekspertką Business Centre Club ds. odpowiedzialności prawnej członka zarządu, twórczynią platformy VOD Prawo dla zarządu
[Więcej >>>]

Dokumenty i usługi dla Ciebie

O mnie

Witam Cię na moim blogu!

Nazywam się Monika Drab. Jestem radcą prawnym z 17-letnim doświadczeniem. Odkąd pamiętam, już jako dziecko wiedziałam, że zostanę prawnikiem. Dzieciństwo spędziłam w Częstochowie, bywały takie dni, kiedy w tamtejszym Sądzie, jako mała dziewczynka, siedziałam w ostatniej ławie na sali sądowej i rysując, grzecznie czekałam aż tata skończy np. mowę końcową i w końcu będziemy mogli iść na lody ☺

Mogę śmiało powiedzieć, że prawo mam w genach.

Mój zawód jest też jedną z moich pasji, dlatego moi Klienci zazwyczaj pozostają ze mną nie na jedno zlecenie, ale na lata współpracy. Dzięki temu z wieloma z nich mam nie tylko relacje zawodowe, ale także przyjacielskie.

Specjalizuję się w doradztwie i ochronie prawnej członków zarządów w zakresie ich odpowiedzialności cywilnej, karnej i finansowej. W szczególności za: decyzje biznesowe, działanie na szkodę spółki, długi i zobowiązania spółki czy niezgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości w odpowiednim terminie.

Doradzam i szkolę członków zarządów jak mogą korzystnie i bezpiecznie zatrudnić się w zarządzie, jak zabezpieczyć prywatny majątek przed, w trakcie i po zakończeniu kadencji w zarządzie.

W 2019 r. zostałam ekspertką BCC ds. odpowiedzialności prawnej członka zarządu oraz prawa spółek kapitałowych.

Około 80 dni w roku spędzam z kadrą menedżerską i zarządzającą, dzieląc się rzetelną i co najważniejsze praktyczną wiedzą biznesową i prawną, w ramach Akademii Stosowania Prawa, którą założyłam w 1999 roku.

Z pasji do szkoleń utworzyłam platformę szkoleń VOD dla członków zarządu.

Jestem też członkiem zarządu, czyli jedną z Was☺, a w przeszłości jako członek rady nadzorczej paru spółek Skarbu Państwa zdobywałam doświadczenie również z tej perspektywy.

Poza pracą? Robię to, co miliony kobiet – gotuję, piorę, sprzątam, odrabiam lekcje z dziećmi, a gdy cudem uda mi się wyjść na 5 h☺ to … gram w golfa – zapraszam na rundę już teraz jeśli jest to i Twoja pasja!

*****