fbpx

Monika Drab-Grotowska

radca prawny

Jestem partnerem w kancelarii Drab - Grotowska Juszczyńska, Achler reprezentuję strony w postępowaniach sądowych, specjalizuję się w prawie pracy, prawie cywilnym oraz szeroko pojętym prawie gospodarczym.
[Więcej >>>]

Dokumenty i usługi dla Ciebie

Odpowiedzialność zarządu za roszczenia z rękojmi i gwarancji

Monika Drab-Grotowska14 września 2020Komentarze (1)

Rękojmia czy gwarancja? Oto jest pytanie!

Firma, którą zarządzasz sprzedaje towary do konsumentów lub firm albo jest producentem towarów, na które udziela gwarancji?

Kupujący mają mnóstwo uprawnień a Twoja firma tyle samo bardzo skomplikowanych obowiązków.

Może się okazać, że towar zostanie zwrócony, a Twoja firma zapłaci dodatkowo odszkodowanie. To szkolenie jest dla firmy, którą zarządzasz! Nauczę Twoich pracowników jak zabezpieczać się przed roszczeniami klientów, jakie wprowadzić zasady gwarancji, jak realizować rękojmię, krok po kroku przeprowadzę przez proces reklamacji.

Uczestnicy dowiedzą się jak powinna wyglądać treść oferty, jakie przyjąć zasady postępowań reklamacyjnych, montażu i uruchomienia sprzedawanych rzeczy czy napraw gwarancyjnych.

Na przykładach zaprezentuję  m.in. prawa kupujących i obowiązki sprzedawców, producentów, jak zgodnie z prawem uwzględniać/nie uwzględniać reklamacje, kiedy klienci mogą odstąpić od umowy i czy można się przed tym „bronić”, w jakich sytuacjach należy się zwrot pieniędzy czy to od konsumenta czy od firmy.

Konsument chroniony jak przedsiębiorca?

Zmiany w Ustawie o prawach konsumenta i Kodeksie cywilnym, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 sporo „namieszają” w relacjach sprzedawca/producent a nabywca.

Jeśli nabywcami towarów, które Twoja firma sprzedaje są jednoosobowi przedsiębiorcy, to firmę czeka sporo pracy  decyzji.

Czy wiesz co konkretnie zmieni się od 1 stycznia 2021 r. i jak na te zmiany przygotować firmę?

Zorganizuj szkolenie w formie webinarium albo jako wewnętrzne dla pracowników Twojej firmy.

Dla kogo?

Szkolenie kieruję do zarządów, właścicieli firm sprzedających towary do konsumentów lub/i przedsiębiorców (B&B), działów sprzedaży/dystrybucji, działów reklamacji, sprzedawców.

Ramowy program szkolenia znajdziesz tutaj:

https://www.akademiastosowaniaprawa.com.pl/rekojmia-i-gwarancja-w-umowach-sprzedazy-szkolenie-z-prawa-cywilnego

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 691 056 465e-mail: sekretariat@dja-legal.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Borys 15 grudnia, 2020 o 14:31

Szkolenie z takiego zasobu tematycznego jest bardzo ważne nie tylko dla firm. Chociaż zgodzę się z Panią, jest ono głównie dla Zarządów i samych właścicieli.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler Radcowie prawni i adwokaci spółka partnerska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler Radcowie prawni i adwokaci spółka partnerska z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@dja-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: