Monika Drab-Grotowska

radca prawny

Jestem partnerem w kancelarii Drab - Grotowska Juszczyńska, Achler reprezentuję strony w postępowaniach sądowych, specjalizuję się w prawie pracy, prawie cywilnym oraz szeroko pojętym prawie gospodarczym.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Podsumowanie roku – liczby nie kłamią

Monika Drab-Grotowska30 grudnia 2018Komentarze (0)

Odpowiedzialność prawna zarządu spółkiDrogi mój Czytelniku, 

Z końcem roku pragnę podziękować Tobie za uczestniczenie w moim – jakby nie było – młodym przedsięwzięciu – blog ten prowadzę bowiem od lipca tego roku.

Dziękuję za subskrypcje – ich rosnąca z każdym wpisem liczba sprawia – nie będę ukrywać – ogromną przyjemność☺ i jest wielką motywacją, aby pisać dla Ciebie dalej.

Ten blog oraz Akademia Stosowania Prawa AkademiaStosowaniaPrawa.com.pl, którą prowadzę od 1999 r. przyczyniły się do tego, że w 2018 r.:

  • osobiście przeszkoliłam – jak skrupulatnie policzyła moja asystentka☺ – ok 2200 Uczestników! z najróżniejszym polskich firm, począwszy od małych i średnich spółek a skończywszy na polskich gigantach,
  • 73 dni w mijającym roku spędziłam na szkoleniach prowadząc workshop´y z prawa dla Zarządów, Dyrektorów HR i reszty kadry kierowniczej,
  • to oznacza, że ok 586 godzin lekcyjnych w ciągu roku opowiadałam o prawie☺  

Uwielbiam opowiadać o prawie, patrzeć jak zmienia się wyraz twarzy moich Uczestników, gdy objaśniam na przykładach zagadnienia, które dotąd wydawały się im zagmatwane. Z minuty na minutę obserwuję jak rozszerzają się źrenice, osoby przestają notować tylko słuchają mnie, by w końcu zadać pytanie/pytania, które widać kołatało/y się już od dłuższego czasu i nie było konkretnego wyjaśnienia. BO JA ODPOWIADAM NA WSZYSTKIE PYTANIA UCZESTNIKÓW I PROWADZĘ SZKOLENIE DO OSTATENIEGO PYTANIA, NIKT NIE WYCHODZI BEZ ODPOWIEDZI.

Dziękuję WSZYSTKIM odbiorcom moich szkoleń!  Dziękuję za Wasz udział, zawsze u mnie aktywny, za ankiety, w których oceniacie mnie na „celująco” ☺, za Wasze e-maile po szkoleniach, które dostaję – jest ich mnóstwo i korci mnie, aby zacytować choć jeden, ten dziś otrzymany, ujął mnie bardzo, pewnie wiecie dlaczego☺: 

„Dzień dobry Pani Moniko

Chciałabym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za profesjonalne szkolenie, rewelacyjny sposób przekazania wiedzy prawnej i Pani doświadczeń w temacie szkolenia. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze podczas kolejnych szkoleń. Przy okazji chciałabym złożyć Pani życzenia świąteczne i noworoczne. Cudownych Świąt i Wszystkiego co najlepsze w Nowy Roku. P.S. Zakochałam się w Pani sukience 😊. Czy w wolnej chwili udałoby się Pani podesłać nazwę Tego sklepu albo producenta sukienki.”

Był też taki: „Pani Moniko to było najlepsze szkolenie, na jakim byłem w życiu”

Po taaakich e-mailach, przyznaję, serce zaczyna mi szybciej bić☺

Nr 1 wśród szkoleń dla kadry menadżerskiej było szkolenie –

Odpowiedzialność członków zarządu. Od powołania do odwołania/rezygnacji

https://www.akademiastosowaniaprawa.com.pl/odpowiedzialnosc-czlonkow-zarzadu-szkolenie-z-prawa-handlowego-nowe-prawo-restrukturyzacyjne/

Nr 2 –

Prawo Pracy dla HR

https://www.akademiastosowaniaprawa.com.pl/prawo-pracy-dla-kadry-zarzadzajacej-szkolenie-z-prawa-pracy/

Nr 3 –

Umowy handlowe w obrocie krajowym i międzynarodowym. Warsztaty dla wymagających

https://www.akademiastosowaniaprawa.com.pl/umowy-handlowe-w-obrocie-krajowym-i-midzynarodowym-szkolenie-z-prawa-cywilnego/

Druga moja pasja – procesy sądowe. Resztę dni mojej pracy spędziłam na salach sądowych. Po przekroczeniu progu sądu zaczyna się inna rzeczywistość, mam nadzieję, że wiesz już, iż nie liczy się sprawiedliwość☺ i kto ma rację, a MATERIAŁ DOWODOWY.

I za owy materiał dowodowy dziękuję moim Klientom bo dokładając do niego wiedzę, doświadczenie, pasję i też odrobinę szczęścia mogliśmy poprowadzić w tym roku wiele procesów  sądowych na wygraną. Z racji zasad poufności nie mogę wiele o nich napisać ☹ ale dotyczyły one m.in.:

  • odszkodowań i kar umownych w procesie budowlanym
  • zapłaty w procesach dot. ubezpieczeń i tzw. polis inwestycyjnych
  • odszkodowań w procesach dot. zakazów konkurencji
  • odszkodowań w procesach o niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę
  • zapłaty w procesach za nadgodziny 
  • odszkodowań i zadośćuczynienia w procesach o błędy medyczne  i wiele innych

Życzę, aby nadchodzący rok spełnił Wasze najskrytsze marzenia i plany! One jednak wymagają działania! Można przeczytać setki książek i blogów, ale gdy nie wykorzysta się tej wiedzy w swoim życiu, to strata czasu. Lubię tą myśl:

Nie musisz być doskonały, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być doskonały

Do dzieła zatem!
Do Siego Roku!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 691 056 465e-mail: sekretariat@dja-legal.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler Radcowie prawni i adwokaci spółka partnerska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler Radcowie prawni i adwokaci spółka partnerska z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@dja-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: