fbpx

Monika Drab

radca prawny

Jestem ekspertką Business Centre Club ds. odpowiedzialności prawnej członka zarządu, twórczynią platformy VOD Prawo dla zarządu
[Więcej >>>]

Dokumenty i usługi dla Ciebie

O blogu

Zostałaś/eś powołana/y do Zarządu – to wspaniała wiadomość! Gratulujemy! Szampany wystrzeliły a teraz pora, aby zadbać o Twoją pozycję i bezpieczeństwo podejmowanych decyzji.

Jeśli czytasz tego bloga, to znaczy, że nie raz wypadł Ci „trup z szafy”.

Na tym blogu podpowiem Ci step by step jak suchą nogą przejść przez cały okres sprawowania funkcji w zarządzie, jak uniknąć błędów prawnych, które pogrążyły już tylu managerów.

Wiem co mówię, bo od 16 lat doradzam i szkolę kadrę zarządzającą. Do grona moich klientów należą managerowie wiodących polskich firm i zarządzane przez nich spółki.

Zapewne już wiesz, że pełnienie funkcji członka zarządu/rady nadzorczej to nie tylko prestiż, ale także ogromna odpowiedzialność. Jest ona o tyle szczególna, że członkowie zarządu w spółkach kapitałowych jako jedyni w firmie odpowiadają prywatnym majątkiem zarówno za własne decyzje, jak również za działania i zaniechania podwładnych. Praktyka pokazuje, że to właśnie ich zaniedbania i przeoczenia często przyczyniają się do kłopotów prawnych i finansowych członków zarządu, rad nadzorczych i samych spółek.

Dlaczego tak się dzieje? – Otóż  będąc w zarządzie musisz być alfą i omegą, nie wystarczy, że masz MBA, talent i wiedzę jak sprawić, aby wyniki spółki szybowały w górę, do tego musisz znać chociaż w zarysie co najmniej prawo cywilne, handlowe i prawo pracy.

I na tym blogu przekażę Ci moje know how, a jeśli uznasz, że to za mało zapraszam na szkolenia Akademii Stosowania Prawa i do kontaktu.

Ten blog kieruję nie tylko do członków zarządu i rad nadzorczych, ale także do pracowników biur zarządu, dyrektorów finansowych, dyrektorów HR i pozostałej kadry managerskiej, która swoją pracą winna zabezpieczać interesy zarządu i spółki.

Zaczynamy!

*****