Monika Drab-Grotowska

radca prawny

Jestem partnerem w kancelarii Drab - Grotowska Juszczyńska, Achler reprezentuję strony w postępowaniach sądowych, specjalizuję się w prawie pracy, prawie cywilnym oraz szeroko pojętym prawie gospodarczym.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Jak zmniejszyć ryzyko procesów w stosunku do członków zarządu i spółki

Monika Drab-Grotowska27 września 2018Komentarze (0)

Jak zmniejszyć ryzyko procesówDrodzy Członkowie Zarządów i Rad Nadzorczych!

Jak już wiecie Jestem jedną z Was. Od wielu lat zarządzam spółkami jako członek zarządu, a także zasiadałam w wielu radach nadzorczych. Stąd wiem doskonale, jakie są Wasze obawy, wątpliwości i problemy na co dzień. Jako radca prawny z 15-letnim doświadczeniem pomagam i doradzam menagerom i firmom. Reprezentuję strony w wielu postępowaniach sądowych.

Podczas szkolenia, którego szczegóły znajdziecie na: http://www.langas.pl, przekażę moje know how jak zmniejszyć ryzyko procesów w stosunku do członków zarządu i spółki. Przejdziemy przez wiele gałęzi prawa, bo jak się okazuje (w orzecznictwie) od członka zarządu wymaga się wiedzy interdyscyplinarnej, nie tylko branżowej i nie uchroni nas ani podział obowiązków w zarządzie, ani zlecenie ekspertyzy podmiotowi zewnętrznemu. A wiesz co może nas uwolnić od odpowiedzialności …?   Przyjdź i dowiedz się!

Gorąco zapraszam!

Monika Drab – Grotowska,
radca prawny

Wykładowca od 1998 r.

Ramowy Program Szkolenia

 1. Jaką formę zatrudniania członek Zarządu powinien wybrać? Wady i zalety każdego możliwego rodzaju umowy dla członka Zarządu.
 2. Ustalanie wynagrodzenia dla członków zarządu – możliwe rozwiązania i koszty.
 3. O co właściwie chodzi z tą odpowiedzialnością za szkody?
 4. Czy da się obronić przed odwołaniem? ☺
 5. A jeśli szkody ujawnią się po wygaśnięciu mandatu?
 6. Przesłanki uwolnienia się od odpowiedzialności przez członków zarządu (w świetle przepisów k.s.h. oraz k.c.). Przykłady z praktyki.
 7. Zasady funkcjonowania zarządu wieloosobowego – dobre praktyki zarządu, w tym: podejmowanie uchwał, sprzeciw wobec czynności innego członka zarządu, prowadzenie dokumentacji korporacyjnej  spółki.
 8. Ochrona prywatnego majątku członków zarządu. Kiedy majątek zarządu jest zagrożony?
 9. Zaległe wynagrodzenia i zobowiązania podatkowe – czy można  uwolnić się od odpowiedzialności?
 10. Praktyczne wskazówki jak uchronić się przed odpowiedzialnością (np.: ubezpieczenia D&O,  instytucja przedawnienia w praktyce).
 11. Odpowiedzialność za działania spółki. Odpowiedzialność osobista, solidarna i subsydiarna.
 12. Odpowiedzialność za działania prokurenta i pracowników upoważnionych do podpisywania umów.
 13. Konsekwencje stosowania naruszania  przepisów z zakresu ochrony konkurencji (np.: nieuczciwych praktyk rynkowych).
 14. Odpowiedzialność przewidziana w przepisach prawa pracy. Odpowiedzialność za wykroczenia przeciwko prawom pracowniczym. Odpowiedzialność odszkodowawcza wobec pracowników – jakie zastosować procedury w spółce aby zminimalizować jej ryzyko?
 15. Odpowiedzialność Członków Zarządu w spółce zależnej i spółce dominującej.
 16. Wyłączenie odpowiedzialności Członków Zarządu – jakie zastosować mechanizmy aby zminimalizować ryzyko organów zarządzających.
 17. Odpowiedzialność karna za szkody wyrządzone Spółce.

Podsumowanie. Pytania i odpowiedzi. Konsultacje indywidualne.

*****

Jak zmniejszyć ryzyko procesów

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler Radcowie prawni i adwokaci spółka partnerska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler Radcowie prawni i adwokaci spółka partnerska z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@dja-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: